APSC00080846221MP0
Mfr.Part #
APSC00080846221MP0
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
DC Resistance (DCR) :
1.65Ohm Max
Ratings :
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
300 mA
Material - Core :
Ferrite
Package / Case :
Nonstandard
Series :
APSC
Size / Dimension :
0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Drum Core, Wirewound
Height - Seated (Max) :
0.181" (4.60mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
220 µH
Shielding :
Shielded
Chilisin Electronics APSC00080846221MP0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD