APSC00070740180TS0
Mfr.Part #
APSC00070740180TS0
Manufacturer
Chilisin Electronics
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
AEC-Q200
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
APSC
Current - Saturation (Isat) :
1.25A
Tolerance :
±30%
Features :
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
92mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Shielded
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
18 µH
Supplier Device Package :
Type :
Drum Core, Wirewound
Product Status :
Active
Chilisin Electronics APSC00070740180TS0
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD