APSC00060630150TS0
Mfr.Part #
APSC00060630150TS0
Manufacturer
Chilisin Electronics
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
850mA
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
103mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%
APSC
Product Status :
Active
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Type :
Drum Core, Wirewound
Features :
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Inductance :
15 µH
Material - Core :
Ferrite
Chilisin Electronics APSC00060630150TS0
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD