AMA40DR4L-120033Y
Mfr.Part #
AMA40DR4L-120033Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 40W
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Series :
AMA40D-Y
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Power (Watts) :
40 W
Form :
Desktop (Class I)
Weight :
0.463 lb (210.00 g)
Region Utilized :
International
Level VI
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Current - Output (Max) :
3.34A
Polarization :
Positive Center
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
4.37" L x 2.05" W x 1.26" H (111.0mm x 52.0mm x 32.0mm)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
60.2" (1.50m)