AMA36DR3-120250Y
Mfr.Part #
AMA36DR3-120250Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Power (Watts) :
30 W
Size / Dimension :
3.94" L x 1.97" W x 1.33" H (100.0mm x 50.0mm x 33.9mm)
Voltage - Output :
12V
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Form :
Desktop (Class II)
Series :
AMA36D-Y
Region Utilized :
International
Weight :
0.595 lb (270.00 g)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max) :
2.5A
Standard Number :
Input Connector :
IEC 320-C8
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm