AMA36AR2L-120250Y
Mfr.Part #
AMA36AR2L-120250Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Current - Output (Max) :
2.5A
Region Utilized :
Australia
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Weight :
0.289 lb (131.00 g)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Power (Watts) :
30 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Input Type :
Fixed Blade
Voltage - Output :
12V