AMA36AR2L-120300Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMA36AR2L-120300Y
Manufacturer
Aimtec
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Applications :
ITE (Commercial)
Size / Dimension :
Input Type :
Fixed Blade
Weight :
0.289 lb (131.00 g)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Efficiency :
Level VI
Series :
AMA36-Y
Polarization :
Positive Center
Product Status :
Active
Current - Output (Max) :
3A
Power (Watts) :
36 W
Package :
Box
Standard Number :
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Approval Agency :
CE, UL
Input Connector :
Region Utilized :
Australia
Base Product Number :
AMA36
Voltage - Output :
12V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC