ALS81H223DF063
Mfr.Part #
ALS81H223DF063
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW
Ripple Current @ Low Frequency :
11.5A @ 100Hz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
22mOhm @ 100Hz
Voltage - Rated :
63V
Ripple Current @ High Frequency :
14.7A @ 10kHz
Height Seated (Max) :
4.213 107.00mm
Tolerance :
±20%
Impedance :
18mOhm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
1.417Dia 36.00mm
Lead Spacing :
0.504 12.80mm
Capacitance :
22000µF
Lifetime @ Temp :
6000 Hrs @ 105°C
Datasheets
ALS81H223DF063
KEMET ALS81H223DF063
ALS81 22000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 1.417Dia 36.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals