ALS81C684NW025
Mfr.Part #
ALS81C684NW025
Description
CAP ALUM 680000UF 20% 25V SCREW
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Spacing :
1.252 31.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
9000 Hrs @ 105°C
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
6.732 171.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
29A @ 10kHz
Capacitance :
680000μF
Impedance :
8mOhm
Size / Dimension :
3.031Dia 77.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
28.4A @ 100Hz
Datasheets
ALS81C684NW025
KEMET ALS81C684NW025
ALS81 680000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.031Dia 77.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals