ALS81A434NF025
Mfr.Part #
ALS81A434NF025
Description
CAP ALUM 430000UF 20% 25V SCREW
Lifetime @ Temp :
9000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
4.213 107.00mm
Impedance :
10MOhm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm @ 100Hz
Size / Dimension :
3.031Dia 77.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
24.3A @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ High Frequency :
25A @ 10kHz
Lead Spacing :
1.252 31.80mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
430000μF
Datasheets
ALS81A434NF025
KEMET ALS81A434NF025
ALS81 430000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.031Dia 77.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals