ALS80H332MF450
Mfr.Part #
ALS80H332MF450
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Capacitance :
3300µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm @ 100Hz
Voltage - Rated :
450V
Lifetime @ Temp :
8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
10.9A @ 100Hz
Lead Spacing :
1.122 28.50mm
Ripple Current @ High Frequency :
19.5A @ 10kHz
Height Seated (Max) :
4.213 107.00mm
Size / Dimension :
2.598Dia 66.00mm
Tolerance :
±20%
Impedance :
31mOhm
Datasheets
ALS80H332MF450
KEMET ALS80H332MF450
ALS80 3300μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.598Dia 66.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals