ALS71U223NP200
Mfr.Part #
ALS71U223NP200
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 200V SCREW
Size / Dimension :
3.031Dia 77.00mm
Lead Spacing :
1.252 31.80mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
22000µF
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
20000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency :
21.6A @ 100Hz
Impedance :
16mOhm
Height Seated (Max) :
5.827 148.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm @ 100Hz
Ripple Current @ High Frequency :
26.1A @ 10kHz
Datasheets
ALS71U223NP200
KEMET ALS71U223NP200
ALS71 22000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.031Dia 77.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals