AF2010JK-076M2L
Mfr.Part #
AF2010JK-076M2L
Description
RES SMD 6.2M OHM 5% 3/4W 2010
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Max Power Dissipation :
750mW
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
6.2mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W