AF2010JK-0733KL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AF2010JK-0733KL
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 33K OHM 5% 3/4W 2010
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thick Film
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Height :
660.4μm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Published :
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
33kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Max Power Dissipation :
750mW
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
AF
Datasheets
AF2010JK-0733KL
YAGEO AF2010JK-0733KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 33kOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C