AF2010JK-072K2L
Mfr.Part #
AF2010JK-072K2L
Description
RES SMD 2.2K OHM 5% 3/4W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
750mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W