AF2010JK-07240RL
Mfr.Part #
AF2010JK-07240RL
Description
RES SMD 240 OHM 5% 3/4W 2010
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
240Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
750mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AF2010JK-07240RL
YAGEO AF2010JK-07240RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 240Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C