AF2010JK-07240KL
Mfr.Part #
AF2010JK-07240KL
Description
RES SMD 240K OHM 5% 3/4W 2010
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Max Power Dissipation :
750mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
240kOhm
Datasheets
AF2010JK-07240KL
YAGEO AF2010JK-07240KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 240kOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C