AF2010JK-071K1L
Mfr.Part #
AF2010JK-071K1L
Description
RES SMD 1.1K OHM 5% 3/4W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.1kOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
750mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Datasheets
AF2010JK-071K1L
YAGEO AF2010JK-071K1L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.1kOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C