AF2010JK-0715KL
Mfr.Part #
AF2010JK-0715KL
Description
RES SMD 15K OHM 5% 3/4W 2010
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Resistance :
15kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Max Power Dissipation :
750mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
AF2010JK-0715KL
YAGEO AF2010JK-0715KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 15kOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C