ACT1210-101-2P-TL00
Mfr.Part #
ACT1210-101-2P-TL00
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 100UH 150MA 2LN SMD AEC-Q200
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Common Mode Chokes
Tolerance :
50%
Width :
2.4892mm
Current Rating :
150mA
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
2.5mm
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Test Frequency :
10MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Max) :
150mA
Size / Dimension :
0.154Lx0.098W 3.90mmx2.50mm
Weight :
15.989131mg
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Inductance :
100 µH
Published :
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.5Ohm
Height (Max) :
0.098 2.50mm
Max DC Current :
150mA
Shielding :
Unshielded
Filter Type :
Signal Line
Voltage - Rated DC :
80V
Impedance @ Frequency :
5.1kOhms @ 10MHz
Termination :
SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Impedance :
5.1kohm
Length :
3.9116mm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
ACT
Lead Free :
Lead Free
Inductance @ Frequency :
100μH @ 100kHz
Height :
2.4892mm
Number of Lines :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
ACT1210-101-2P-TL00
TDK Corporation ACT1210-101-2P-TL00
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD