AA1L0C-P14QC00-0000
Mfr.Part #
AA1L0C-P14QC00-0000
Description
ODU MINI-SNAP PNL MNT PLUG, STY
Voltage Rating :
300V
Number of Positions :
14
Current Rating (Amps) :
4A
Cable Opening :
Current Rating :
4 A
Number of Contacts :
14 Contact
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Contact Gender :
Socket (Female)
Datasheets
AA1L0C-P14QC00-0000
Plug, Male Pins Brass Panel Mount, Through Hole 14 Positions Solder Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
AA1L0C-P14QC00-0000 Overview
AA1L0C-P14QC00-0000 Features
ODU MINI-SNAP? L series
AA1L0C-P14QC00-0000 Applications
There are a lot of ODU
AA1L0C-P14QC00-0000 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER