AA1L0C-P14MCC0-0000
Mfr.Part #
AA1L0C-P14MCC0-0000
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, PANEL MOUNT,
Number of Contacts :
14 Contact
Mounting Type :
Panel Mount
Contact Gender :
Pin (Male)
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Number of Positions :
14
Current Rating :
4 A
Termination :
Solder Cup
Current Rating (Amps) :
4A
Voltage Rating :
300V
Datasheets
AA1L0C-P14MCC0-0000
Plug, Male Pins Brass Panel Mount 14 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
AA1L0C-P14MCC0-0000 Overview
AA1L0C-P14MCC0-0000 Features
ODU MINI-SNAP? L series
AA1L0C-P14MCC0-0000 Applications
There are a lot of ODU
AA1L0C-P14MCC0-0000 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER