AA0402JR-0782RL
Mfr.Part #
AA0402JR-0782RL
Description
RES SMD 82 OHM 5% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
82Ohm
Datasheets
AA0402JR-0782RL
YAGEO AA0402JR-0782RL
AA Series, Thick Film, 82Ohm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C