AA0402FR-07931KL
Mfr.Part #
AA0402FR-07931KL
Description
RES SMD 931K OHM 1% 1/16W 0402
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
931kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AA0402FR-07931KL
YAGEO AA0402FR-07931KL
AA Series, Thick Film, 931kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C