AA0402FR-077M15L
Mfr.Part #
AA0402FR-077M15L
Description
RES SMD 7.15M OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Resistance :
7.15MOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Datasheets
AA0402FR-077M15L
YAGEO AA0402FR-077M15L
AA Series, Thick Film, 7.15MOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C