AA0402FR-07787RL
Mfr.Part #
AA0402FR-07787RL
Description
RES SMD 787 OHM 1% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
787Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
AA0402FR-07787RL
YAGEO AA0402FR-07787RL
AA Series, Thick Film, 787Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C