AA0402FR-076R65L
Mfr.Part #
AA0402FR-076R65L
Description
RES SMD 6.65 OHM 1% 1/16W 0402
Resistance :
6.65Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Datasheets
AA0402FR-076R65L
YAGEO AA0402FR-076R65L
AA Series, Thick Film, 6.65Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C