AA0402FR-073K65L
Mfr.Part #
AA0402FR-073K65L
Description
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±1%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.65kOhm
Datasheets
AA0402FR-073K65L
YAGEO AA0402FR-073K65L
AA Series, Thick Film, 3.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C