AA0402FR-072M7L
Mfr.Part #
AA0402FR-072M7L
Description
RES SMD 2.7M OHM 1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Resistance :
2.7MOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
AA0402FR-072M7L
YAGEO AA0402FR-072M7L
AA Series, Thick Film, 2.7MOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C