AA0402FR-0718K2L
Mfr.Part #
AA0402FR-0718K2L
Description
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/16W 0402
Resistance :
18.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
AA0402FR-0718K2L
YAGEO AA0402FR-0718K2L
AA Series, Thick Film, 18.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C