AA0402FR-0712R1L
Mfr.Part #
AA0402FR-0712R1L
Description
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Resistance :
12.1Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
AA0402FR-0712R1L
YAGEO AA0402FR-0712R1L
AA Series, Thick Film, 12.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C