AA01A-S030VA1-R3000
Mfr.Part #
AA01A-S030VA1-R3000
Description
CONN RCPT 30POS SMD GOLD
Number of Positions :
30
Lead Pitch :
500μm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Above Board :
0.058 1.48mm
Stack Height (Mating) :
1.5mm
Solder Retention
Current Rating :
2A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Cut Tape (CT)
Connector Type :
Receptacle, Center Strip Contacts
Pitch :
0.020 0.50mm
JAE Electronics AA01A-S030VA1-R3000
Receptacle, Center Strip Contacts Cut Tape (CT) 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 30 Positions AA01A Gold SMD/SMT