AA01A-S010VA1
Mfr.Part #
AA01A-S010VA1
Description
CONN RCPT 10POS SMD GOLD
Connector Type :
Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions :
10
Stack Height (Mating) :
1.5mm
Height Above Board :
0.058 1.48mm
Packaging :
Bulk
Pitch :
0.020 0.50mm
Datasheets
AA01A-S010VA1
Receptacle, Center Strip Contacts Bulk 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 10 Positions AA01A Gold