AA-12.000MAPQ-T
Mfr.Part #
AA-12.000MAPQ-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Height :
1.3462mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
MHz Crystal
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Load Capacitance :
10pF
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency :
12MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~105°C