AA-12.000MAGE-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AA-12.000MAGE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
REACH SVHC :
No SVHC
Type :
MHz Crystal
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohm
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency Stability :
±50ppm
Height :
1.3462mm
Package / Case :
2-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Digi-Reel®
Frequency :
12MHz
Operating Mode :
Fundamental
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
0.003%
Series :
AA
Termination :
SMD/SMT
Load Capacitance :
12pF
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm