A758KK827M0JAAE013
Mfr.Part #
A758KK827M0JAAE013
Package / Case
Radial
Description
CAP ALUM POLY 820UF 20% 6.3V T/H
Stock
252
In Stock :
252
Package / Case :
Radial
Capacitance :
820µF
Voltage - Rated DC :
6.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
REACH SVHC :
No SVHC
Max Operating Temperature :
105°C
Height :
8mm
Life (Hours) :
5000 hours
Tolerance :
20%
Pbfree Code :
yes
Diameter :
8mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13mOhm
KEMET A758KK827M0JAAE013
820μF 20% Radial 13mOhm