A750MV827M1EAAE014
Mfr.Part #
A750MV827M1EAAE014
Description
CAP ALUM POLY 820UF 20% 25V T/H
Stock
587
In Stock :
587
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ High Frequency :
5.1 A @ 100 kHz
Voltage - Rated :
25 V
Capacitance :
820 µF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency :
255 mA @ 120 Hz
Base Product Number :
A750MV
Surface Mount Land Size :
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14mOhm
Ratings :
Tolerance :
±20%
A750
Product Status :
Active
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Through Hole
Package :
Bulk
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
KEMET A750MV827M1EAAE014
820 μF ±20% Radial, Can 14mOhm A750 Through Hole Polymer General Purpose