A700V686M006ATE015
Mfr.Part #
A700V686M006ATE015
Description
CAP ALUM POLY 68UF 20% 6.3V SMD
3 (168 Hours)
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm
Capacitance :
68µF
Height :
1.9mm
Surface Mount
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
6.3V
POLARIZED
Width :
4.3mm
Published :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ripple Current @ High Frequency :
4.2A @ 100kHz
0.06
Length :
7.3mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Leakage Current :
0.017136mA
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
4.4mm
Tolerance :
±20%
2
KEMET A700V686M006ATE015
68μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.079 2.00mm Tape & Reel (TR) 15mOhm AO-Cap A700 Surface Mount Polymer General Purpose