A700V337M2R5ATE4R5
Mfr.Part #
A700V337M2R5ATE4R5
Description
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5mOhm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Base Product Number :
A700V
Ratings :
Voltage - Rated :
2.5 V
AO-Cap A700
Lead Spacing :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Ripple Current @ High Frequency :
7.75 A @ 100 kHz
Capacitance :
330 µF
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Package :
Digi-Reel?
Product Status :
Active
Surface Mount Land Size :
KEMET A700V337M2R5ATE4R5
330 μF ±20% 2917 (7343 Metric) 4.5mOhm AO-Cap A700 Surface Mount Polymer General Purpose