A700V227M002ATE015
Mfr.Part #
A700V227M002ATE015
Description
CAP ALUM POLY 220UF 20% 2V SMD
Ripple Current @ High Frequency :
4.2A @ 100kHz
Resistance :
15mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
2V
Depth :
4.3mm
Height :
2mm
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm
Ripple Current :
4.2A
2917 (7343 Metric)
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Length :
7.3mm
Series :
AO-Cap A700
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Leakage Current :
0.0264mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
220μF
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2V
KEMET A700V227M002ATE015
220μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.079 2.00mm Tape & Reel (TR) 15mOhm AO-Cap A700 Surface Mount Polymer General Purpose