A330K15C0GL5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A330K15C0GL5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated :
500V
Length :
3.8mm
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
Wire
Series :
A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
C0G
Lead Style :
Straight
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Published :
Capacitance :
33pF
Datasheets
A330K15C0GL5TAA
Vishay A330K15C0GL5TAA
A 33pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial