A330J15C0GK5UAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A330J15C0GK5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
A
Mounting Type :
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
C0G
Length :
3.8mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Axial
HTS Code :
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
Wire
Temperature Characteristics Code :
C0G
Diameter :
2.5mm
Radiation Hardening :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
200V
Published :
Capacitance :
33pF