A330J15C0GL5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A330J15C0GL5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Style :
Straight
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
C0G
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Termination :
Tolerance :
±5%
Length :
3.81mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
500V
Radiation Hardening :
No
Datasheets
A330J15C0GL5TAA
Vishay A330J15C0GL5TAA
A 33pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C Through Hole Axial