A152K20C0GK5UAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A152K20C0GK5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 AXL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Box (TB)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
C0G
Series :
A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Length :
5mm
Diameter :
3mm
Capacitance :
1500pF
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Through Hole
Multilayer :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V