A152K15X7RK5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A152K15X7RK5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 200V X7R AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
1500pF
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Axial
Series :
A
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
X7R
Length :
3.8mm
Lead Style :
Straight
Pbfree Code :
yes
Diameter :
2.5mm
Published :
Multilayer :
yes
Datasheets
A152K15X7RK5TAA
Vishay A152K15X7RK5TAA
A 1500pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial