950533-6102-AR
Mfr.Part #
950533-6102-AR
Description
CONN RCPT 33POS 0.079 GOLD PCB
Pitch - Mating :
0.079 2.00mm
Current Rating (Amps) :
1A
Gender :
FEMALE
Insulation Height :
0.169 4.30mm
Voltage - Rated :
1000V
Number of Positions :
33
Pitch :
2.0066mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Number of Rows :
1
Contact Length - Post :
0.098 2.50mm
Datasheets
950533-6102-AR
1 Rows Receptacle Solder Copper Alloy Through Hole Tube Gold Thermoplastic 33 Positions Female Socket