94SVP106X0020B6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
94SVP106X0020B6
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 10UF 20% 20V SMD
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
94SVP
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Surface Mount Land Size :
0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
170mOhm
Voltage - Rated :
20V
Diameter :
5mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
850mA @ 100kHz
Polarity :
Polar
Type :
Polymer
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Life (Hours) :
1000 hours
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Published :
Ripple Current :
850mA
Mount :
Surface Mount
Datasheets
94SVP106X0020B6
Vishay / Sprague 94SVP106X0020B6
10μF ±20% Radial, Can - SMD 0.236 6.00mm Tape & Reel (TR) 170mOhm 94SVP Surface Mount Polymer General Purpose