8.0SMDJ90CA-T7
Mfr.Part #
8.0SMDJ90CA-T7
Description
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
Product Category :
Number of Terminations :
2
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
55A
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
8000W
Voltage - Breakdown (Min) :
100V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V
Power Dissipation-Max :
6.5W
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
8000W 8kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
146V
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
90V