7M16805001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7M16805001
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.8000MHZ 9PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Length :
3.2004mm
Mount :
Surface Mount
Width :
2.4892mm
Height :
787.4μm
Series :
7m
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Frequency Stability :
±15ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Load Capacitance :
9pF
Type :
MHz Crystal
Frequency Tolerance :
±15ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency :
16.8MHz
Max Operating Temperature :
70°C