7M16000099
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7M16000099
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Mount :
Surface Mount
Height :
787.4μm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Frequency :
16MHz
Published :
Min Operating Temperature :
-20°C
Series :
7m
Frequency Stability :
±15ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
2.4892mm
Load Capacitance :
9pF
Frequency Tolerance :
±10ppm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
85°C
Type :
MHz Crystal
Length :
3.2004mm